Oczyszczanie wodorowe to popularny zabieg, który dostępny jest w prawie każdym gabinecie kosmetycznym. To nowoczesna metoda oczyszczania skóry, dużo mniej inwazyjna niż na przykład popularne kiedyś oczyszczanie manualne.
Różnica jest na przykład taka, że oczyszczanie manualne charakteryzuje się tym, że wywoływane są mikrourazy, po czym skóra oczyszczana jest z zanieczyszczeń. Tu (w przypadku oczyszczania wodorowego) nie trzeba dokonywać mikrourazów. Oczyszczanie przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia. Skórę poddaje się działaniu pęcherzyków wodoru. Cząsteczki wodoru przekształcają wolne rodniki w cząsteczki wody
Oczyszczanie wodorowe będzie skutecznym zabiegiem nie tylko w przypadku zanieczyszczonej skóry, na której widać zaskórniki. Można zastosować ten zabieg również wtedy, gdy mamy do czynienia z problemem rozszerzonych porów.
Spis Treści
Oczyszczanie wodorowe. Dla kogo ten zabieg?
Oczyszczanie wodorowe to zabieg, który sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry – nie ma znaczenia, czy mamy skórę suchą, mieszaną, czy tłustą. Stosują go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. A do tego nie ma znaczenia również wiek.
Oczyszczanie wodorowe. Efekty
Jakie efekty można osiągnąć dzięki przeprowadzeniu zabiegu oczyszczania wodorowego skóry? Najważniejszym jest oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, oczyszczenie skóry. Ale to nie jedyny efekt.
Oczyszczanie wodorowe. Jakie efekty daje?
- oczyszcza skórę z zaskórników
- odświeża skóry
- efekt anti-ageing, działa przeciwstarzeniowo
- zwalcza wolne rodniki, przekształcając je w zbawienne dla skóry cząsteczki wody
- wyrównuje korloryt skóry
- niweluje efekt zmęczonej skóry
- sprawdza się w przypadku odwodnionej skóry
- sprawdza się w przypadku cery trądzikowej i naczynkowej
- poprawia elastyczność skóry
- usuwa zrogowaciałe komórki naskórka
- pozbawia skórę zarówno zaskórników zamkniętych, jak i otwartych
- usuwa wągry
- zwęża pory

Oczyszczanie wodorowe. Cena zabiegu
Ceny zabiegu oczyszczania wodorowego zaczynają się od 200 złotych. Należy wziąć pod uwagę, że ceny różnią się w zależności od miasta, gabinetu czy kwalifikacji personelu. Szczególnie ważnym czynnikiem jest miasto, w którym wykonujemy zabieg. Warto pamiętać, ze ten sam zabieg we Wrocławiu, w Gorzowie Wielkopolskim czy Warszawie, nawet jeśli wykonywany jest w salonie kosmetycznym tej samej sieci, może różnić się cenowo.
Często kosmetolodzy proponują, by zabieg oczyszczania wodorowego przeprowadzić razem z zabiegiem infuzji tlenowej, ponieważ wówczas efekty mogą być jeszcze lepsze. Dlaczego oczyszczanie wodorowe i infuzja tlenowa „tak się lubią”? Ponieważ dzięki infuzji tlenowej składniki aktywne mogą jeszcze głębiej przeniknąć do skóry. Wspólne działanie obu tych zabiegów potęguje efekty i sprawia, że widoczne są one natychmiastowo.
Oczyszczanie wodorowe. Przeciwwskazania
Chociaż oczyszczanie wodorowe jest mniej inwazyjnym zabiegiem niż oczyszczanie manualne, to nie jest wskazane każdemu. Co może być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu oczyszczania wodorowego? Przeczytaj poniżej.
Oczyszczanie wodorowe. Przeciwskazania
- opryszczka,
- przeziębienie,
- stan zapalny,
- mikrourazy na skórze,
- nadwrażliwość na prąd elektryczny,
- nowotwór,
- cukrzyca,
- patologiczne stany chorób przewlekłych, takich jak epilepsja.
A skoro już wiemy tyle o zabiegu oczyszczania wodorowego, to pora się zastanowić, kiedy poświęcić więcej czasu swojej skórze. Zabieg oczyszczania wodorowego trwa około 75 minut.
Zobacz też: