Nietrafiony prezent? Czego nie należy nigdy kupować na prezent? Jak to się może skończyć? Na co lepiej uważać? Odpowiadamy na te pytania.

Oczywiście, każdy z nas, chciałby trafić z prezentem dla bliskiej osoby. Często bliskiej osobie łatwiej zrobić prezent, ponieważ dobrze ją znamy, więcej trudności mamy z dalszymi znajomymi. Tu często zadajemy sobie pytania: a co on/ona lubi? a czy to jest w jej guście? a może to już ma?

Zdarza się jednak, że nawet bliskiej osobie często trudno zrobić prezent, bo nie ma szczególnego hobby, a jeżeli nawet ma, to ma też już wszystko, co moglibyśmy ewentualnie podarować.

Jakie mogą być nietrafione prezenty i czego lepiej nie kupować? Przeczytaj poniżej.

Przedmioty gospodarstwa domowego

Nietrafionym prezentem będzie na przykład sprzęt gospodarstwa domowego kupiony ukochanej. Mop, książka kucharska czy zestaw garnków mogą zostać odczytane jako sugestia, że Twoja ukochana ma więcej siedzieć w domu, żeby prać, gotować  i sprzątać. Kobieta chce być doceniona, a nie czuć się jak kura domowa.

Prezenty zwiastujące nieszczęście

Są takie przedmioty, których się nie kupuje, bo według wszelkich wierzeń przynoszą nieszczęście.

Jakie to przedmioty?

  • zegarek
  • buty
  • samochód
  • perły
  • nóż, scyzoryk
  • świeczki

Zegarek to absolutne TOP1, jeśli chodzi o prezenty zwiastujące nieszczęście. Odlicza czas do śmierci albo do końca związku.

Butów nie kupuje się kobiecie, ponieważ według wszelkich wierzeń wówczas od Ciebie odejdzie (zobacz też: Dzień Kobiet. Jaki prezent kupić swojej kobiecie?). Ten sam motyw dotyczy samochodu – jeśli kupisz swojej kobiecie samochód, może od Ciebie… odjechać.

Perły wróżą łzy i nieszczęście. Lepiej zdecydować się na inny rodzaj biżuterii.

Nóż szefa kuchni dla miłośnika gotowania? Być może Twój mężczyzna ucieszyłby się z takiego prezentu, ale kupno noża lub scyzoryka na prezent może oznaczać  przecięcie dobrych relacji.

Nie należy kupować też ukochanej osobie świeczek, nawet jeżeli lubi magię ognia. Wraz z palącą się świeczką wypala się miłość.

Perfumy

Nie powinno się również kupować perfum, jeżeli nie znamy preferencji obdarowywanej osoby. Ktoś może uwielbiać róże jako kwiaty, a jednocześnie nie trawić zapachu róż w kosmetykach i perfumach.

Pamiętaj też o tym, że niektórzy wolą perfumy kwiatowe, inni cenią sobie bardziej ziołowe  zapachy, a jeszcze inni decydują się na zapachy orientalne. W przypadku perfum jest bardzo duża szansa, że nie trafisz z prezentem.

By prezent okazał się trafiony, dobrze byłoby wiedzieć, co dana osoba lubi, fot. Pixabay.com
By prezent okazał się trafiony, dobrze byłoby wiedzieć, co dana osoba lubi, fot. Pixabay.com

Prezenty ślubne

Prezenty ślubne bardzo często bywają nietrafione.  W końcu kto by chciał dostać dwa żelazka, trzy roboty kuchenne i pięć kompletów pościeli? Dlatego najlepszym wyborem na prezent ślubny będzie koperta z pieniędzmi – te para młoda będzie mogła zagospodarować tak jak chce. A bardzo często młodzi oszczędzają na mieszkanie czy samochód. Podarowując im pieniądze, pomożesz w spełnieniu marzenia o własnym M.

Dostosuj się też na życzeniu pary młodej – jeżeli w zaproszeniu zaznaczają, że woleliby karmę dla zwierząt zamiast kwiatów, kup karmę. Czasem pary chcą wesprzeć schronisko dla zwierząt. To lepsze niż kolejny bukiet kwiatów, które i tak zwiędną.

Książka dla mola książkowego

Jeżeli prezent ma trafić do mola książkowego, to lepiej nie kupuj mu książki. Jest bardzo duża szansa, że tę książkę już czytał albo nawet  ma ją w swojej kolekcji.

Film dla kinomana

Jaki film dla kinomana? Jeśli chcesz trafić z prezentem, to musiałbyś kupić coś, co dopiero miało swoją premierę DVD. A i tu możesz nie trafić, bo obdarowywana osoba mogła już widzieć ten film wcześniej w kinie.

Róże o niewłaściwym kolorze

Bardzo ważna jest też znajomość znaczeń i symboliki kwiatów. Przykładowo czerwone róże to świetny prezent dla ukochanej, ale jeżeli zechcesz postawić na oryginalność i kupisz jej róże w kolorze czarnym, to możesz dawać tym samym do zrozumienia, że Wasz związek zbliża się do kresu. A tego chyba nie chcesz…

Zobacz też: Róże. Jak pielęgnować róże? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here