Netflix, HBO, a może…? No właśnie, jaką platformę VOD wybrać? Co ile kosztuje i co się opłaca? Który wybór okaże się najtrafniejszy? Jak to sprawdzić? Odpowiadamy na te wszystkie pytania.

Najpierw, zanim zdecydujemy się na konkretną platformę VOD, trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw. A kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jest kilka. Poniżej przedstawimy kilka z nich.

Czym się kierować w wyborze platformy VOD?

Zacznijmy od wymienienia kryteriów, które należy przemyśleć i które warto porównać przy wyborze konkretnej platformy VOD.

Czym się kierować w wyborze platformy VOD? Kryteria

 • cena (przykładowo: HBO GO wychodzi taniej niż Netflix, płacimy jednak za abonament miesięczny, a są i takie platformy, na których płacimy za zakup filmu lub zakup pakietu filmów)
 • filmy i seriale (każda platforma oferuje co innego. Sprawdź, czy na danej platformie są filmy i seriale, które chcesz obejrzeć)
 • co jest dostępne u operatora (wykupujesz abonament telewizyjny? sprawdź, co będzie Ci się bardziej opłacało)

Poniżej opiszemy kilka najpopularniejszych platform VOD w Polsce.

Netflix. Cena, czy warto?

Netflix posiada wiele zalet i nie ukrywajmy – jest prawdopodobnie najpopularniejszą platformą w Polsce.

Opłata jest miesięczna. Netflix oferuje plany w cenie od 34 zł do 52 zł miesięcznie. Plusem jest na pewno to, że filmy i seriale z Netfliksa można oglądać praktycznie na każdym urządzeniu. W każdej chwili można zrezygnować z planu.

Oferta Netfliksa zawiera:

 • filmy pełnometrażowe 
 • filmy dokumentalne,
 • seriale,
 • programy,
 • anime,
 • nagradzane Netflix Originals
Netflix jest prawdopodobnie najpopularniejszą platformą VOD, fot. Pixabay.com
Netflix jest prawdopodobnie najpopularniejszą platformą VOD, fot. Pixabay.com

Jakie dokładnie są ceny planów na Netfliksie?

 • plan „Podstawowy”: jego cena to 34 zł miesięcznie; pozwala na oglądanie wideo w jakości SD (480p) na 1 ekranie równocześnie
 • plan „Standard”: jego cena to 43 zł miesięcznie; pozwala na oglądanie wideo w jakości FHD (1080p) na 2 ekranach równocześnie
 • plan „Premium”: jego cena to 52 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie wideo w jakości HDR/4K (2160p) na 4 ekranach równocześnie

Powyższe ceny to ceny z 2021 roku.

HBO GO. Cena, czy warto?

Kolejna popularna platforma to HBO GO. Tu też mamy opłatę miesięczną, ale jest ona jednak niższa niż opłata na Netfliksie. Miesięczna opłata HBO GO kosztuje 24,90 zł. Nie ma tu jednak żadnych jednorazowych płatności czy pakietów na określony okres czasu. Mamy samoodnawiającą się płatność. Nie musimy więc nawet mieć tego pod kontrolą. Płatność pobiera się z karty miesiąc w miesiąc, a my mamy dostęp do niezliczonej liczby filmów za niecałe 25 złotych.

Możemy wykupić abonament jako subskrypcję albo we współpracy z operatorem. Można korzystać nawet z pięciu różnych urządzeń. Co tydzień pojawiają się nowe tytuły.

Przypomnijmy, że na HBO GO możemy obejrzeć jeden z najpopularniejszych seriali – „Grę o Tron”.

Nowe Horyzonty VOD. Cena, czy warto?

To absolutna nowość na rynku platform VOD. Netflix i HBO GO są najpopularniejsze, ale teraz wchodzi coś absolutnie nowego – Nowe Horyzonty VOD. To platforma VOD, nad którą pieczę sprawuje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Jak można się domyśleć, na platformie znajdą się filmy nagradzane na najlepszych filmowych festiwalach, filmy ambitne, dla prawdziwych koneserów kina.

Co trzeba zrobić, by skorzystać z tej platformy? Wystarczy wejść na stronę nowehoryzonty.pl/vod, wybrać film, założyć darmowe konto (lub zalogować się na istniejące w serwisie nowehoryzonty.pl) i wykupić dostęp. Tu jednak nie ma opłat miesięcznych, płacimy za liczbę wykupionych filmów. Koszt pojedynczego dostępu zaczyna się od 7,90 zł; za tytuły pokazywane premierowo wystarczy zapłacić 9,90 zł; filmy dostępne ekskluzywnie na NH VOD kosztują 12,90 zł. Zakupiony film można zacząć oglądać w dowolnym momencie (seans trzeba dokończyć w ciągu 48 godzin od momentu kliknięcia w przycisk „Oglądaj”). Zakup pojedynczego dostępu jest możliwy bezpośrednio na stronie każdego z filmów. Są też pakiety: 49 zł za zestaw 15 filmów lub 89 zł za zestaw 30 filmów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here