Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne – zarówno dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia czy wyglądu naszej cery. Ale niejednokrotnie zapominamy o tak ważnej i banalnej czynności, jak regularne picie wody. Na szczęście, coraz więcej osób uświadamia sobie, jak ważne jest nawadnianie organizmu i dlatego powstały już specjalne aplikacje, przypominające o regularnym piciu wody. Oto lista najlepszych aplikacji przypominających o piciu wody.

Aplikacja na telefon przypominająca o piciu wody? Początkowo może wydawać Ci się to śmieszne. Budzik tak, ale budzik na wypicie szklanki wody? Otóż tak. Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne. Dlatego tym bardziej warto zainstalować taką aplikację.

A dlaczego nawadnianie organizmu jest tak ważne? Dzięki regularnemu nawadnianiu organizmu poprawiamy swój metabolizm, a u kobiet jest to także przydatne w walce z cellulitem. Woda oczyszcza także nasz organizm z toksyn. Ponadto regularne picie wody to także lepsze nawilżenie naszej skóry.

Regularne picie wody jest bardzo ważne dla naszego zdrowia, fot. Pixabay.com
Regularne picie wody jest bardzo ważne dla naszego zdrowia, fot. Pixabay.com

Natomiast odwodnienie może być groźne dla naszego zdrowia. Z różnych powodów. Do czego prowadzi choćby niewielkie odwodnienie? Powoduje, że nasz organizm jest mniej wydajny, obniża się nasz nastrój, mamy mniej energii do działania, obniża się też poziom koncentracji. Ale odwodnienie to także poważniejsze konsekwencje dla naszego zdrowia, np. zaburzenia układu moczowego, gorsza praca nerek, problemy ze snem, a nawet bezsenność.

Zobacz też: Netflix, HBO, a może… Jaką platformę VOD wybrać?

Warto więc pobrać aplikację, która będzie nam przypominać o regularnym piciu wody.  A oto najlepsze i najpopularniejsze aplikacje przypominające o regularnym piciu wody.

Pij wodę

Aplikacja po zainstalowaniu na telefon poprosi Cię o podanie płci, daty urodzenia oraz wagi. Według tych kryteriów wylicza, ile powinieneś wypić wody w ciągu dnia. Musisz też podać porę wstawania i zasypiania. Za każdym razem jednak po wypiciu musisz zaznaczyć ilość wypitej wody (ile mililitrów) oraz napój (wśród dostępnych opcji oprócz wody jest także kawa, herbata czy sok, a jak wiemy, te napoje nie nawadniają nas tak samo jak zwykła woda mineralna.

Przypomnienie o wodzie

Aplikacja po zainstalowaniu poprosi Cię o płeć, wiek i wagę. Jak widać, te kryteria są najważniejsze we wskazaniu, ile powinieneś pić wody. Tu również podajemy pory wstawania i zasypiania, by przypomnienia przychodziły w godzinach, kiedy jesteśmy aktywni.  Ta aplikacja jest bardziej intuicyjna, ponieważ wystarczy kliknąć na szklankę, a ilość wody na wykresie wzrasta. Nie musimy tu podawać rodzaju napoju ani sami zastanawiać się, ile mililiterów wody jest w szklance.

Ponadto ludzik w kształcie kropelki, który uśmiecha się do nas z ekranu podaje nam pewne wskazówki co do picia wody. I tak dowiadujemy się na przykład, że:

  • nie należy pić jednym haustem
  • warto potrzymać wodę w ustach przed połknięciem
  • nie należy pić wody zaraz po spożyciu gorących napojów, takich jak kawa czy herbata
  • należy pić małymi łykami
  • lepiej pić na siedząco
  • warto się napić przed oddaniem moczu, a nie należy pić zaraz po oddaniu moczu

Hydro

Zaletą tej aplikacji jest to, że inaczej wylicza ilość wody dla kobiet karmiących i kobiet w ciąży. Aplikacja uwzględnia także „gorące dni” i wtedy dodaje nam ilość wody, którą mamy wypić.

Są jednak również wady tej aplikacji. Hydro uwzględnia wodę w jedzeniu, przez co zmniejsza nam codzienną ilość wody do wypicia. To może powodować, że mimo wszystko wypijemy mniej wody niż wynosi nasze zapotrzebowanie.

Water Tracker

To zagraniczna, bardzo popularna aplikacja służąca regularnemu piciu wody. Już w pierwszym kroku, kiedy wpisujemy płeć i wagę (aplikacja nie uwzględnia wieku) wylicza nam ilość wypitej wody. ALE: tu również musimy podawać ilość wypitej wody w mililitrach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here