Ogród wokół domu jest marzeniem wielu osób. Każdy, kto już go posiada, z całą pewnością pragnie go też wspaniale ozdobić, aby mógł cieszyć się jak najbardziej zachwycającą przestrzenią. Służą do tego zarówno ciekawe rośliny, jak i zbiorniki wodne. Jednymi z najbardziej dekoracyjnych są te z fontanną. Zobacz, jak stworzyć z ich pomocą unikatowy ogród.

Dlaczego warto zdecydować się na oczko wodne?

Oczko wodne w przydomowym ogrodzie może być bardzo atrakcyjną propozycją dla każdego miłośnika przyrody. Jest miejscem, w którym bez problemu będziemy hodować rybki i zachwycające, wodne rośliny. Z całą pewnością pozwoli nam na obserwację wodnego życia, a dodatkowo stanie się ciekawym elementem ozdobnym. Będzie urozmaicać cała przestrzeń zarówno w lecie, jak i zimą.

Co więcej, oczko wodne można wyposażyć w fontannę, która jeszcze lepiej urozmaici przestrzeń. Będzie przyciągała wzrok, ale też kojąco pluskała, sprawiając, że nawet najbardziej zestresowane osoby zdołają przy niej odpocząć.

Co będzie potrzebne, aby oczko wodne zawsze wyglądało pięknie?

Tworząc oczko wodne, musimy pamiętać o tym, iż do wody będą dostawały się różne zabrudzenia, jak choćby spadające liście. Niestety również flora i fauna żyjąca w samym zbiorniku może sprawić, że z czasem woda ulegnie zanieczyszczeniu, stanie nie mulista i nieestetyczna, a w najgorszym przypadku nawet pokryje się pianą wskazującą na obecność szkodliwych bakterii.

Aby uniknąć tych wszystkich nieprzyjemnych sytuacji, oczko wodne należy wyposażyć w filtry, które pozwolą na jej regularne oczyszczanie. Znajdujące się w nich sita pomogą w wyłapywaniu największych fragmentów odpadów, takich jak drobinki starych liście czy resztki pokarmu dla rybek. Z kolei system filtracji biologicznej pomoże usunąć szkodliwe związki, takie jak produkty przemian azotowych.

Fontanna – element dekoracyjny, który warto posiadać

Fontanna to kolejny element, który możemy umieścić w oczku wodnym, a który z pewnością będzie prezentował się zachwycająco. Nie ulega wątpliwości, że wielu z nas uwielbia patrzeć na tryskającą w górę wodę, a dzieci uwielbiają bawić się przy niej. Dlatego też proponujemy ci montaż niezawodnej pompy, która wprowadzi wodę w obieg zamknięty i wyrzuci ją na odpowiednią wysokość.

Warto przy tym pamiętać, że fontanna pomoże w napowietrzaniu wody. Wprowadzi ją w stały ruch i sprawi, że będzie mogła ona większą powierzchnią chłonąć powietrze, a co za tym idzie także tlen, niezbędny do życia zwierząt wodnych.

Jaka pompa do fontanny?

Decydując się na zamontowanie fontanny, powinieneś przede wszystkim skoncentrować się na takich kwestiach, jak jej wydajność i energooszczędność. Dzięki temu będzie mogła pracować ciągle, a jednocześnie nie odnotujesz z tego powodu wzrostu rachunków za prąd. Warto także wybrać pompę dopasowaną do własnych potrzeb, w tym o określonej szerokości dyszy, co pomoże w uzyskaniu optymalnego efektu.

Polecane przez nas pompy znajdziesz na stronie https://www.aquael.pl/produkty/oczko-wodne-i-ogrod/pompy/, gdzie będziesz mógł wybrać tę, która najlepiej pasuje do twoich potrzeb. Zaletą każdego modelu jest wysokiej jakości wykonanie, które gwarantuje niezawodną pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here