Znów ubrałaś się nieodpowiednio do pogody? Pora zainwestować w kilka pogodowych gadżetów. Niżej opiszemy najlepsze gadżety pogodowe, które warto mieć w swoim domu. I nie chodzi tylko i wyłącznie o termometr. Sprawdź, jakie gadżety pogodowe warto mieć w swoim domu. 

Termometr

Termometr to podstawa – pozwala na to, żeby sprawdzić jaką temperaturę mamy – i tu do wyboru są  termometry, które pokazują temperaturę wewnątrz mieszkania, takie, które pokazują temperaturę na zewnątrz, a nawet takie, które posiadają obie te funkcje.

Jakie termometry mamy na rynku?

 • termometry elektroniczne
 • termometry rtęciowe
 • termometry ozdobne (gadżety, które oprócz funkcjonalności, mają za zadanie jeszcze designersko „wyglądać”)

Pamiętaj, że temperatura w domu powinna oscylować w okolicach 18-22 stopni, a jeśli masz dzieci – to powinno to być 20-22 stopnie Celsjusza.

Najpopularniejsze obecnie są termometry elektroniczne – pasują do nowoczesnych wnętrz i prezentują najwięcej danych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie termometru elektronicznego?

 • sprawdź dokładność jego pomiaru
 • funkcje (przydatny może być też poziom wilgotności powietrza czy zegar)
 • podświetlany wyświetlacz będzie atutem, jeżeli spoglądasz na termometr także wieczorem

Barometr

Barometr to mało popularny w polskich domach gadżet pogodowy. A jednak, szczególnie jeżeli jesteś meteopatą/meteopatką i momentalnie odczuwasz zmiany ciśnienia, warto go mieć w swoim domu.

W ten gadżet pogodowy powinni się zaopatrzyć przede wszystkim meteopaci, fot. Pixabay.com
W ten gadżet pogodowy powinni się zaopatrzyć przede wszystkim meteopaci, fot. Pixabay.com

Obecnie na rynku dostępne są:

 • tradycyjne barometry
 • barometry elektroniczne
 • barometr Goethego

O ile te dwa pierwsze są dość oczywiste, o tyle ostatnio hitem stał się barometr Goethego, który można podarować na prezent (zobacz też: Prezenty na każdą okazję), bo nie tylko służy przewidywaniu pogody, ale również pięknie się prezentuje i może być świetnym designerskim dodatkiem.

Czym jest barometr Goethego? Jest to zamknięte naczynie z długim dzióbkiem, w którym poziom wody pozwala nam przewidzieć pogodę. Jak przewidzieć w nim pogodę? Jeżeli spada poziom wody, to znaczy, że ciśnienie jest wysokie. Jeżeli wzrasta, to znaczy, że ciśnienie spada.

Barometr Goethego kosztuje ok. 200 złotych.

Stacja pogodowa

I ostatni gadżet, w który warto się zaopatrzyć i który będzie nam przewidywał pogodę kompleksowo – zarówno temperaturę, jak i ciśnienie oraz wilgotność powietrza.

To jednak najdroższy ze wszystkich gadżetów pogodowych. Może kosztować od 100 do 500 złotych, choć są  i takie, które kosztują kilkadziesiąt złotych. Trzeba jednak liczyć  się z tym, że będą miały mniej funkcji.

Jak działa stacja pogodowa? Wszystko dzięki temu, że odbiera sygnały radiowe. Taki sygnał określa pogodę nawet na kilka dni do przodu. Jeżeli już zastanawiasz się nad zakupem stacji pogodowej, to wybierz taką o wysokim paśmie częstotliwości – sprawdzi się najlepiej, bo będzie odporna na wszelkie zakłócenia.

Jakie są zalety stacji pogodowej?

 • pozwala przewidzieć pogodę na kilka dni w przód
 • przydatna meteopatom, u których zmiany pogodowe wiążą się ze zmianą samopoczucia
 • wszystkie informacje pogodowe w jednym urządzeniu ( temperatura, ciśnienie, siła wiatru, opady, wilgotność powietrza)

Jeżeli więc jesteś meteopatą lub wolisz znać pogodę z wyprzedzeniem, a nie śledzisz na bieżąco wiadomości i prognoz pogody, to warto zainwestować w urządzenia pogodowe, a być może nawet w stację pogodową, która pokaże wszystkie informacje o pogodzie kompleksowo.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here