Biżuteria, która przynosi szczęście – czy taka w ogóle istnieje? I tak, i nie. Ponieważ wiele zależy od nas samych. Od tego, co wydarzyło się w naszym życiu (a czasem to splot niezwykłych okoliczności), od tego, do czego jesteśmy przywiązani i wreszcie od tego, w co wierzymy. Podpowiemy Wam jednak dzisiaj, co może przynieść Wam szczęście.

Szczęście jest ulotne, dlatego jeżeli mówimy o szczęściu, warto się skupić na czterech rzeczach. Po pierwsze, przegląd tego, co wydarzyło się w naszym życiu i tego, co przyniosło nam szczęście albo piękne chwile. I tak: to może być coś z niezwykłej podróży, jaką odbyliśmy albo coś, czym obdarowała nas ważna dla nas osoba. Po drugie, do czego jesteśmy przywiązani – przykładowo, to może być bransoletka, którą dostałaś od swojej mamy przed maturą i którą od tamtej pory zakładasz na ważne egzaminy, także te życiowe. Po trzecie, to może być coś, w co wierzysz – i tu na przykład niektórzy wierzą w moc kamieni szlachetnych, dlatego noszą biżuterię z kamieniami. Po czwarte, to może być też jakiś symbol, który według powszechnej wiedzy przynosi szczęście, na przykład czterolistna koniczyna. Poniżej omówimy takie przykłady i podpowiemy, co może  przynieść Wam szczęście.

Biżuteria „z życia”

Bardzo często życie samo podsuwa nam rzeczy, które przynoszą nam szczęście. Bardzo często dla wielu takim życiowym doświadczeniem, które przynosi zmianę myślenia o pewnych kwestiach są podróże. Czasem wystarczy kamień lub muszelka i rzemyk, na którym będziemy nosić coś znalezionego podczas wyjątkowej i znaczącej dla nas podróży. Taką biżuterię możemy zrobić sami.

A czasem może to być po prostu coś znalezionego. Na przykład pierścionek lub bransoletka, którą znaleźliśmy na plaży. Być może właśnie miały trafić w nasze ręce?

Biżuteria, do której jesteśmy przywiązani

Czasem  biżuteria, którą zostaliśmy obdarowani przez bliską nam osobę, znaczy dla nas dużo więcej niż ta, którą wybralibyśmy sobie sami. Czasem kojarzy nam się ona z konkretnym momentem, jak wspomniana bransoletka na szczęście, którą dostałyśmy przed maturą. W końcu nie zawsze szczęście przynosi tylko słonik z podniesioną trąbą…

Biżuteria, która przynosi szczęście. Moc kamieni szlachetnych

Biżuteria, która przynosi szczęście to także ta, co do której mamy wewnętrzne przekonanie, że przyniesie nam szczęście. I tak niektórzy wierzą, że kamienie szlachetne mają jakąś określoną moc i właściwości. Dlatego coraz częściej firmy produkujące biżuterię sięgają po kamienie szlachetne. Taką kolekcję ma na przykład Apart.

A jakie kamienie szlachetne przynoszą szczęście?

  • szczęście w miłości: tu poleca się przede wszystkim takie kamienie, jak kwarc różowy (szczególnie silny, jeśli chodzi o miłość), hematyt i szmaragd
  • szczęście w karierze i spełnianiu marzeń: ametyst, amazonit, granat
  • szczęście w życiu: bardziej ogólne pojęcie, ale za to odpowiadają m.in. turmalin, ametyst i kryształ górski
  • szczęście w finansach: tygrysie oko, malachit, peridot, jadeit
Niektóre kamienie szlachetne mają szczególną moc, fot. Pixabay.com
Niektóre kamienie szlachetne mają szczególną moc, fot. Pixabay.com

Warto również dodać, że każdemu znakowi Zodiaku przypisane są inne kamienie szlachetne i tu również można znaleźć takie kamienie szlachetne, które będą najlepiej dopasowane do naszej daty urodzenia.

Biżuteria, która przynosi szczęście. Symbole i talizmany

Biżuteria, która przynosi szczęście to także ta, zawierają symbole, powszechnie uznawane za te, które przynoszą szczęście. Najczęściej szczęście kojarzymy z czterolistną koniczyną.

A jakie jeszcze symbole i talizmany mogą przynieść szczęście?

  • czterolistna koniczyna (według wierzeń, każdy listek koniczyny oznacza co innego. Jeden to nadzieje, drugi – miłość, trzeci – wiara, a czwarty oznacza… szczęście)
  • podkowa (od dawien dawna była uznawana za znak pomyślności i dobrobytu)
  • słoń z podniesioną trąbą
  • ręka Fatimy (symbol szczęścia na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej)
  • łapa psa (symbol szczęścia dla każdego miłośnika psów)

Zobacz też:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here