28 Maj '15

Przez trzy Ameryki w Azji

Ostatnio wpadła nam w ręce (dzięki wydawnictwu „Znak”), najnowsza książka Tomasza Gorazdowskiego „Przez trzy Ameryki. 30 tys. km z Alaski do Ziemi Ognistej”. Miłośnikom radiowej Trójki pana Tomka, nie trzeba przestawiać. Tym co z Trójką na bakier podpowiemy, że jest on wieloletnim dziennikarzem radiowym, miłośnikiem motoryzacji i wszelakich przygód z tym związanych. „Trzecia strona medalu” czy „Na trzecim biegu” to często głos pana Gorazdowskiego.

„Przez trzy Ameryki” to książka o tym jak główny bohater – Tomek Gorazdowski – siada za kierownicą terenówki i rusza w podróż przez trzy Ameryki. Zabiera nas na wyścig psich zaprzęgów na Alasce, kosztuje lokalnych trunków w mieście Tequila, zajada kokę ze świętym Maximonem w Gwatemali i odkrywa tajniki produkcji cygar w Nikaragui.

Książka ta jest wspaniałą podróżą i spełnieniem marzeń. Czytając ją czujemy jakbyśmy siedzielu tuż za kierowcą, a czasami ma się wrażenie, że to właśnie my prowadzimy samochód, a po drodze spotykamy tych wszystkich niesamowitych ludzi.

Spełnienie marzeń i podróż poniekąd w nieznane czyli tematy nam bliskie – to dlatego, tak dobrze czytało nam się książkę Tomka Gorazdowskiego.

Koszotwanie Ameryki, czyli fragmenty książki znajdziecie tu.

Jeśli chcecie wyruszyć w podróż „Przez trzy Ameryki”, przyślijcie na nasz adres – admin@coztegozedaleko.pl – jedno zdjęcie, które opisuje marzenie, które spełniliście, spełniacie lub chcecie spełnić. Może to być wszystko. Marzenie o porannej kawie, podróż na koniec świata czy drugą część miasta. Nie oceniamy waszych marzeń tylko zdjęcia. Na fotografii za bardzo się nie znamy więc każdy ma szanse 😉 Do wygrania są trzy książki Tomasza Gorazdowskiego „Przez trzy Ameryki. 30 tys. km z Alaski do Ziemi Ognistej”, które przesłane zostaną do Was pocztą. Zdjęcia możecie przesyłać do końca maja (31.05) czyli do niedzieli.

Już nie możemy się doczekać! 🙂

2_Fot.Tomasz-Gorazdowski 3_Fot.Olgierd-Michalak 4_Fot.Olgierd-Michalak 5_Fot.Olgierd-Michalak 9_Fot.Olgierd-Michalak 10_Fot.Olgierd-Michalak Gorazdowski_Przez-trzy-Ameryki