18 Kwi '14

Kolejne dni, kolejne wyzwania…

„24/03/2014

Właśnie siedzę przy rodzącej. Jedna położna śpiewa piękne pieśni, rozmawiamy, śmiejemy się, opowiadamy sobie różne historie. Jest tak jak powinno być… Jestem bardzo szczęśliwa, pomimo tego, że śpię 3-4 godziny na dobę. Wczorajszy wieczór: już kładłam się spać, przeszłam się tyko po porodówce i zostałam na dwa porody. Piękne, bez żadnej ingerencji, bez pośpiechu. Małe pęknięcie krocza, które udało mi się zszyć. Przy jednym z porodów pępowina była bardzo mocno zaciśnięta wokół szyi, dlatego skorzystałam z rady Erin (położnej z Bumi Sehat) i przytrzymałam główkę dziecka blisko uda mamy. Po chwili wysunął się cały tułów- piękne! Odwinęłam dziecko zaplątane w pępowinę, osuszyłam je i poczekałam, aż mama sama po nie sięgnie. Po chwili chwyciła je i przytuliła mocno do siebie. Piękny widok! Widzę to bardzo jasno: im więcej miłości( kobiety do dziecka, osób jej towarzyszących i położnej) przy porodzie, tym jest on łatwiejszy.

Po około godzinie na łóżko porodowe trafiła pacjentka lat 40, poród dziewiąty z rozpoczynającą się czynnością skurczową. Robin postanowiła ją zbadać i wyczuła coś niepokojącego. Po badaniu dostrzega na swoich palcach krew, w jej przekonaniu było to łożysko przodujące. Natychmiast przekazałyśmy ją do szpitala. Nie znamy rezultatu, ponieważ kontakt ze szpitalem jest bardzo ograniczony.

Na porodówce zostałam do 2:00 w nocy, bo miałyśmy jeszcze dwie rodzące. Dużo pracy, piękne porody. Spałam do 6:00, szybka pobudka, kolejne dwa porody i około 30 ciężarnych do zbadania. Dobrze, że byłyśmy we trzy, ale i tak trwało to do 15:00. Udało mi się zjeść szybki obiad na powietrzu, a potem kąpiel w oceanie.

Kolejny raz przeszłam się po naszym centrum. Dostrzegłam kobietę, która właśnie rodzi. Jest w terminie, to jej czwarte dziecko, przygotowałam ubranka dla dziewczynki.. zobaczymy!”

 

Dziecko z powyżej opisanej historii- to dziewczynka!

Dziecko z powyżej opisanej historii- to dziewczynka!

10

Pomimo małej przestrzeni, dzięki pomysłowości położnych, od czasu do czasu krzesełko porodowe miało swoje zastosowanie.

Pomimo małej przestrzeni, dzięki pomysłowości położnych, od czasu do czasu krzesełko porodowe miało swoje zastosowanie.

 

3

1

 

4

5